«Зелена» кав’ярня на колесах незабаром курсуватиме в кожному українському місті

Як стати успішним бізнесменом і створити власний бренд з нуля, добре знає полтавський бізнесмен, власник кавової компанії Андрій Печериця.

Pecher’s Electric Cafe – це перша українська пересувна кав’ярня, що працює на енергії сонця.

Як виникла ідея саме такого бізнесу? Чому кава й чому на колесах? У кавовому бізнесі я вже майже 8 років. Розпочинав з продажів відомих світових марок кави, а потім поступово прийшов до того, що хочу мати власний бізнес. Сьогодні маю декілька проєктів: стаціонарна кав’ярня Pecher’s Coffee and Tea; сервісний центр з обслуговування та продажу кавового обладнання; мережа мобільних екологічних кав’ярень Pecher’s Electric Cafe, яка займає особливе місце та якою особливо пишаюся. По-перше, я сам дуже люблю каву, добре розуміюся на смаках і знаю безліч рецептів її приготування, а по-друге, кавовий бізнес посідає друге місце у світі за грошовим обігом, відразу за нафтовим. Ідея продавати каву там, де її найбільше чекають, не давала мені спокою декілька років. Разом з командою ми зробили проєкт мобільної кав’ярні, що не була б прив’язана до живлення від центральної електромережі чи до балонів з природним газом, що є достатньо вибухонебезпечним. Ми пропрацювали й знайшли всі оптимальні рішення – апгрейдили кав’ярню на велосипедній базі та додали до неї сонячні батареї. Я роблю все для того, аби мій бізнес був корисним для людей та навколишнього середовища. Ми фанати смачної кави та екології.

Хто ваші клієнти? Я впевнений, що всі ми любимо якщо не каву, то чай – це вже точно. І наша мета – надати можливість усім насолоджуватися улюбленим напоєм, а ми доставимо його кожному: кому на улюблену лавочку в парку, кому до офісу. Ми прийдемо до кожного клієнта й зробимо для нього найсмачніший напій, а щодо якості – тут ми знаємося добре. Одночасно запропонуємо кожному легкий перекус, підзарядку гаджетів, Wi-Fi; зануримо його в багатогранний світ кави й чаю; долучимо до участі в соціальних і благодійних проєктах міста. Ми орієнтувалися на тих клієнтів, які віддають перевагу якості, і немає значення, якого вони віку. Не секрет, що наш прибуток залежить від клієнтопотоку. Ми не можемо дозволити собі розкіш чекати на клієнта, ми самі йдемо до нього. Pecher’s Electric Cafe дозволяє вибирати місце, де варити каву (на фестивалях, у парку, на набережній), і при цьому не залежати від центральної електромережі. Ми мобільні, ми швидкі, ми незалежні. Наразі наша місія – просувати культуру вживання кави та чаю, поширювати нові альтернативні способи приготування напоїв, прищепити гарні смаки, адже кава та чай – це насправді не просто напої, а традиція, культура, навіть мистецтво.

Де брали гроші на розвиток, перший капітал, інвестиції? Розпочинав із власних заощаджень, а потім активно користувався програмою «КУБ» ПриватБанку. За три роки звертався до ПриватБанку разів сім, здається. До речі, я був одним із перших полтавців, хто скористався цією програмою, спробував її. Сподобалося, бо це зручно, швидко, без зайвої паперової тяганини, на яку бізнес не має часу. Сьогодні я навіть пропоную початківцям скористатися цією програмою. Наша мобільна кав’ярня – це можливість відкрити власну прибуткову справу й мандрувати разом з нею. Наша команда готова поділитися проєктом з усіма, хто бажає працювати на себе. А гроші для старту ми рекомендуємо брати в ПриватБанку за програмою «КУБ». Як на мене, чудове партнерство!

Чи думали про масштабування? Яким ви бачите свій бізнес через 5 років? Звичайно, тому й створили власний проєкт Pecher’s Electric Cafe. Не люблю слово «франчайзинг», тому наголошую на партнерстві. Ми продаємо готовий проєкт із повною підтримкою – від бухгалтерії та технічного обслуговування до рекламної підтримки. Більш того, ми впевнені в повній його окупності в найкоротші строки – від трьох місяців. Сьогодні нас підтримує міська влада Полтави, надає допомогу у вирішенні багатьох питань з організації бізнес-процесів. Малому бізнесу важко виживати в умовах сьогодення, коли постійно змінюється ринок, умови, правила гри. Подивіться навколо: ритейл виживає лише великий. Глобалізація українського ринку витісняє малий бізнес. Тому нам слід шукати нові способи просування свого продукту. Що стосується перспективи мого бізнесу на 5 років, то я бачу мережу мобільних кав’ярень Pecher’s Electric Cafe по всій Україні.

Підприємцем народжуються чи стають? На мою думку, 70% молодих українців хочуть займатися власною справою. І лише 2% це вдається. І не тому, що вони не мають хисту. Багато перешкод, мінімум підтримки держави, відсутність коштів на стартовий капітал – усе це та багато іншого стає на заваді. Тому я й пропоную готовий, перевірений, діючий проєкт, що передбачає ще й бізнес-супровід: консалтинг, рекламу, бухгалтерію. Минулого року ми його тестили, перевіряли обладнання, а вже навесні 2020 року ми познайомимо кожне місто України з нашою інновацією – мобільною кав’ярнею на сонячних батареях. Я в бізнесі з 2003 року, тому добре розумію, що можу дати шанс змінити своє життя багатьом українцям, допомогти їм уникнути тих помилок, що неминуче чекають на початківців. Ми хочемо збільшувати простір можливостей для людей, які мріють відкрити власну справу, тому й запускаємо такі проєкти, як Pecher’s Electric Cafe.

Як ви отримуєте нові знання? Чи потрібно навчання підприємцям? Без постійного навчання, самовдосконалення, саморозвитку неможливо вести успішний бізнес. Повторюю, життя змінюється постійно, змінюється і розвивається бізнес, а кожні три роки – кардинально. Я не лише займаюся саморозвитком, я постійно відвідую тренінги, вкладаючи кошти не лише в бізнес, але й в себе. Без цього сьогодні неможливо. Але я не лише отримую знання, я ділюся ними. В форматі нашої кав’ярні ми організували кавово-чайний клуб – Pecher’s Coffee and Tea Club, де ми ділимося знаннями, досвідом і новинками індустрії кави і чаю. Кожен бажаючий може приєднатися до нас. В спілкуванні ми створюємо атмосферу домашнього тепла і затишку. Окрім цього ми постійно проводимо різні заходи, дитячі майстер-класи, граємо в настільні ігри і навіть проводимо тренінги. Ми мріємо бачити не лише наше місто, але і всю Україну – успішною і процвітаючою!